ITEBS Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Logo
İsmail TOP Tekvando Arkadaşlarıyla - 2006 AAU Team

İSMAİL TOP

İsmail TOP

20 Mayıs 1983’te Ardahan’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. 2 yıllık NOVA eğitiminden sonra, ABD’nin en iyi üniversitelerinden Maryland Üniversitesi'nde Uluslararası Ticaret alanında lisans eğitimini tamamladı.

Maryland Üniversitesi'nde eğitimine devam ederken Amerikan Türk Konsey’inde (ATC) çalıştı. Üniversiteyi bitirdikten sonra Washington’da bir ithalat ve ihracat şirketinde Danışmanlık yaptı.

Eğitimi ve çalışma hayatı yanı sıra profesyonel olarak 17 yıldır Tekvando sporu yapmaktadır. Hem Türk hem de Amerikan Milli Takımlarında yer almıştır ve halen Uzakdoğu spor okullarında gönüllü hocalık yapmaktadır. Dünya Tekvando Şampiyonasında 5. olmuştur ve çok sayıda önemli derecelere sahiptir.

4 erkek bir kız kardeşi olan İsmail TOP, Türkiye’ye döner dönmez askerlik görevini tamamlamış ve şu anda İstanbul’daki aile şirketlerinde Uluslararası Ticaret sorumlusu olarak hayatına devam etmektedir.


Diğer Kaynaklar:

http://www.amerikaninsesi.com/content/a-17-2005-08-01-voa14-87975817/836420.html
http://www.aksiyon.com.tr/aksiyon/detaylar.do?load=detay&link=12264IEFT fuarından bir fotoğraf IEFT fuarından bir başka fotoğraf Italya Turnuvasından